Czytanie uskrzydla

Czytanie uskrzydla!

W dniach 29 maja - 5 czerwca 2016 roku w całej Polsce miał miejsce XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: Czytanie uskrzydla! Akcję zorganizowała działająca już 15 lat fundacja Cała Polska czyta dzieciom.

W naszej szkole przyłączyliśmy się do akcji rozwieszając plakaty promujące czytanie, a także zachęcaliśmy młodzież w bibliotece szkolnej do codziennego czytania książek. Ponadto klasa II a na języku polskim w dniu 3 czerwca, wraz z panią Bernadetą Brzyską uczestniczyła w lekcji promującej czytanie. Uczniowie, z zapałem opowiadali o swoich pasjach czytelniczych. Wspólnie wyciągnęli wniosek, iż książki odpowiednio dobrane do wieku kształtują pozytywne nastawienie do  świata, właściwe wzorce postaw i zachowań, wrażliwość, działają na naszą wyobraźnię. Ponadto młodzi czytelnicy stworzyli dla siebie złotą listę książek, które warto przeczytać i polecić koledze.

Tak więc, „logowanie na czytanie”, tym bardziej, że zbliżają się upragnione wakacje, a co za tym idzie mnóstwo wolnego czasu, który możemy poświęcić najlepszej przyjaciółce- książce.