WYNIKI I MINIMARATONU

SPRAWOZDANIE Z I MINIMARATONU ŚLADAMI
KSIĘCIA JÓZEFA SAPIEHY

14 czerwca 2013r. w Oleszycach odbył się I Minimaraton Śladami Księcia Józefa Sapiehy. Wzięło w nim udział  106   uczestników. Wśród nich byli, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, nauczyciele, maratończycy oraz amatorzy nordic walking.

Około godz. 1130 rozpoczęto wydawanie numerów startowych oraz dodatkowe zapisy do biegu. O godzinie 1200 52 chętnych uczestników szkół podstawowych stanęło na linii startu trasy
o długości 1.3 km. Po niespełna 4 minutach jako pierwszy na metę przybył Miłosz Samagalski – uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach. Po przybiegnięciu ostatniego zawodnika na metę rozpoczęto przygotowania do biegu głównego na dystansie 4.2 km. O godz 1220 zawodnicy w kategorii gimnazjum i open zaczęli ustawać się na linii startu. Początek biegu dla wielu biegaczy był prawie sprintem i dlatego do mety docierali długo po wprawionych biegaczach. Po niespełna 14  minutach  na mecie pojawił się pierwszy zawodnik grupy open– Rafał Rawski, tuż za nim do mety dotarł uczeń naszego gimnazjum Radosław Wojtanowski.

Na mecie na każdego uczestnika czekały medale. Po zakończonych biegach każdy mógł się napić wody, posilić się   pożywmy bananem  i energetycznym batonem.

Następnie pomysłodawca i  organizator biegu pan Zbigniew Dorota  rozpoczął losowanie nagród (piłki,   rakietki do badmintona, tenisa stołowego, plecak, koszulka, śpiwór). Po rozlosowani wszystkich nagród przystąpiono do ogłoszenia zwycięzcy za najlepszy doping. Zwyciężyła klasa III c, która otrzymała voucher do wykorzystania w Pizzerii Bingo w Oleszycach. Na zakończenie odbyły się dekoracje w poszczególnych kategoriach biegowych. Puchary i dyplomy wręczał Burmistrz Miasta i Gminy w Oleszycach Pan Andrzej Gryniewicz oraz Pan Zbigniew Dorota – Prezes Stowarzyszenia „Czas na pomoc”. Na zakończenie zaproszono wszystkich na kolejny bieg, który odbędzie się w 2014r.

Organizatorami biegu byli: Stowarzyszenie „Czas na pomoc” w Oleszycach, Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach. Wspierała nas również Organizacja Społeczno-Wychowawcza  Strzelec, nad naszym zdrowiem czuwała pielęgniarka Pani Maria Powroźnik oraz karetka ratownictwa medycznego.

Impreza biegowa odbyła się dzięki hojności sponsorów :

„Groszek”, „Sanitex”, Nadleśnictwo Oleszyce, Pizzeria Bingo, Bank Pekao SA, P.P.H.U.  Stakov

KLASYFIKACJA I MNINMRATONU ŚLADAMI
KSIĘCIA JÓZEFA SAPIEHY