I Wyścig Pamięci Bitwy pod Oleszycami!

„Dla nich nie pisze się nekrologów,

Dla nich jest tylko pamięć…”

K.Wierzyński „ Nekrolog”

„Jesteśmy – Pamiętamy”

W 74. rocznicę śmierci gen. Józefa Kustronia w dniu 16 września odbył się I wyścig rowerowy pamięci Bitwy pod Oleszycami, którego pomysłodawcą i organizatorem było oleszyckie stowarzyszenie „Czas na pomoc”, przy wsparciu naszej szkoły i MGOK w Oleszycach.

Wyścig w otoczeniu pięknej przyrody zgromadził wielu chętnych, którzy w ten sposób chcieli uczcić ważne wydarzenie dla naszej całej społeczności. Start i meta usytuowane zostały przy leśniczówce „Zabiała”. Zawodnicy startowali indywidualnie w 30-sekundowych odstępach.

Naszą szkołę reprezentowało dziewiętnastu uczniów i dwóch nauczycieli.

W kategorii „Gimnazjum Kobiety” pierwsze miejsce zajęła Kinga Nowicka z klasy III a, drugie miejsce Joanna Mulińska z klasy II a i trzecie miejsce Natalia Wacnik z klasy II a. Wszystkie uczennice reprezentowały nasze gimnazjum.

W kategorii „Gimnazjum Mężczyźni” pierwsze miejsce zajął Patryk Lichacz z klasy III a, drugie miejsce Sebastian Sobczyszyn z klasy III c, trzecie miejsce Michał Dorota z Publicznego Gimnazjum nr  1 w Lubaczowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W godzinach popołudniowych w ramach dalszej części obchodów odbyła się prelekcja pana Adama Łazara dotycząca wydarzeń września 1939r.
i koncert pieśni patriotyczno-żołnierskiej zespołu „Jedna chwila” z Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom za udział i zorganizowanie imprezy. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok…