Zapal Światło Wolności

Zachęcam uczniów naszej szkoły do włączenia sie do akcji społecznej pod hasłem „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło Wolności”, organizowaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

13 grudnia w piątek o godz. 19.30 w wielu miejscach naszego kraju, regionu zapłonie symboliczne światło - włączmy się także  i my społeczność gimnazjum, i zapalmy je w miejscu, w którym w danym momencie przebywamy.

Prowadzona akcja społeczna organizowana jest w 32. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Jest to hołd złożony dla wszystkich ofiar stanu wojennego, zarówno dla ludzi, którzy w tamtym czasie stracili życie, jak również dla osób, które zapłaciły wysoką cenę za przywiązanie do ideałów niepodległości, demokracji i wolności. Zapalenie symbolicznych świateł nawiązuje do gestu dwóch wybitnych mężów stanu – papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana, którzy w grudniu w ten sposób przypominali o Polsce i Polakach.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie internetowej: www.pamiec.pl