Spotkanie opłatkowe Sybiraków

„Gdy dąży tłum za Gwiazdą Promienistą,
By czcić mnie, by schylić się przed Panem,
Ja – biedny, mały, wypędzony Chrystus,
Do was przyszedłem i wśród was zostanę”
Improwizacja Wigilijna

11.01.2014 r. o godz. 1100 w stołówce Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach odbyło się spotkanie opłatkowe Sybiraków. Wśród zaproszonych gości obecna była Pani Dyrektor naszej szkoły - Dorota Czajkowska-Guszta oraz były Dyrektor – Franciszek Buksak.

Na początku głos zabrał  Mikołaj Szymoniak – prezes Związku Sybiraków w Oleszycach. Złożył on serdeczne i ciepłe życzenia wszystkim zebranym. Przybyli goście łamali się opłatkiem, śląc sobie wzajemnie pogodne i wzruszające życzenia.

Następnie mikrofon przejęła młodzież z Publicznego Gimnazjum, która zaprezentowała montaż słowno-muzyczny. Odśpiewano pieśni, w tym Hymn Sybiraków oraz wyrecytowano piękne wiersze. Zebrani goście podziękowali gimnazjalistom – Natalii Obcowskiej, Klaudii Lasek, Michalinie Hali, Gabrieli Węgrzyn, Kamilowi Linkowi i Marcinowi Kornaflowi z kl. III c i Justynie Rydzik z kl. II c, gromkimi brawami.

Uczniowie obdarowali przybyłych gości drobnymi upominkami, które przypominać im będą o wspólnie mile spędzonym czasie w towarzystwie przyjaciół. Po zakończonej części artystycznej wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku, w czasie którego skupili się na wspomnieniach z tamtych lat. Dla nas, gimnazjalistów to wspaniała, niezapomniana lekcja historii…

Gabriela Węgrzyn