Sukces siatkarzy

Gimnazjaliści  z Oleszyc najlepsi w powiecie !

22.02.2014 r. w Zespole Szkół w Lubaczowie odbyły się mistrzostwa powiatu lubaczowskiego szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców. W zawodach wzięło udział 9 drużyn reprezentujących następujące szkoły gimnazjalne: Gimnazjum Horyniec, Gimnazjum Lisie Jamy, Gimnazjum Basznia Dolna, Gimnazjum Dachnów, Gimnazjum Nr1 Lubaczów, Gimnazjum Nr 2 Lubaczów, Gimnazjum Cewków, Gimnazjum Stary Dzików oraz Gimnazjum Oleszyce.

Drogą losowania drużyny podzielono na trzy grupy eliminacyjne, po trzy drużyny w każdej grupie. Mecze w grupach rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Nasi gimnazjaliści w składzie – Mateusz Czereba, Wojciech Pietryga, Bartłomiej Babula,  Piotr Linek, Damian Szydłowski, Patryk Lichacz, Damian Mazurek, Kamil Maksymowicz, Bartłomiej Sikora znaleźli się w pierwszej grupie z Cewkowem i Dachnowem. W meczu otwarcia gładko pokonali drużynę z Cewkowa 2:0. Następnie bez problemów uporali się             z Dachnowem wygrywając  także 2:0. W fazie finałowej  spotkali się zwycięzcy trzech grup eliminacyjnych: Gimnazjum Stary Dzików, Gimnazjum Basznia Dolna oraz Gimnazjum Oleszyce. Drużyny rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Nasze „orły” w grach finałowych również potwierdziły swoją dominację wygrywając z każdą drużyną po 2:0. Obronili tym samym tytuł mistrza powiatu lubaczowskiego z roku ubiegłego. Na drugim miejscu uplasowali się gimnazjaliści  ze Starego Dzikowa, pokonując 2:0 Basznię Dolną, której przypadło trzecie miejsce. Dlatego w  bieżącym roku szkolnym  w I dekadzie marca gimnazjaliści z Oleszyc będą reprezentować powiat lubaczowski  na zawodach rejonowych.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż nasza drużyna wystąpiła na zawodach w „okrojonym” składzie,  ponieważ dwóch uczniów odniosło kontuzję i nie mogli oni przystąpić do zawodów.

Gimnazjalistom z Oleszyc  g r a t u l u j e m y i  życzymy  dalszych sukcesów  na  kolejnych szczeblach  rozgrywkowych!!!

Mieczysław Zadworny