Orły 2013/2014 - z przedmiotów ścisłych!

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w różnych konkursach z przedmiotów ścisłych.

Celem tych konkursów było popularyzowanie wiedzy matematycznej,  odkrywanie młodych talentów matematycznych, rozwijanie zainteresowań matematycznych i uzdolnień uczniów, zachęcanie uczniów do twórczego i logicznego myślenia, promowanie wartości nauki.

I Maraton Matematyczny Gimnazjalistów „MaGMa” organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, odbył  się 5 lutego 2014 r. W maratonie wziął udział zespół czteroosobowy,  składający się z uczniów klasy III a. Wytypowani zostali: Anna Śliwa, Wojciech Pietryga, Damian Szydłowski, Piotrek Linek. Uczniowie w ciągu pięciu godzin mieli do rozwiązania 110  zadań. W rywalizacji brało udział 11 gimnazjów z naszego powiatu.
Nasi uczniowie zajęli ostatecznie IV miejsce.

W dniu 14 marca odbył się II Ogólnopolski Maraton Matematyczny ,,Banachiada” w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im.Stefana Banacha w Jarosławiu. Wśród 38 zespołów dwuosobowych m.in. z Krosna, Rzeszowa, Stalowej Woli, Leżajska znalazł się nasz zespół w składzie Damian Szydłowski i Piotr Linek z klasy III a, którzy wygrali eliminacje szkolne. Zespoły walczyły o tytuł ,,Banachmistrza”.
W dniu 14 marca odbył się również III Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny dla uczniów klas III Gimnazjów powiatu lubaczowskiego organizowany przez Zespół Szkół im. Gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, w którym brali udział Jagoda Samagalska z klasy III b i Damian Mazurek z klasy III a.

W Konkursie Wiedzy Technicznej organizowanym przez stowarzyszenie "Nauka i Rozwój" oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu naszą szkołę reprezentowali Damian Szydłowski, Piotrek Linek i Konrad Kuźniar.

W rejonowym etapie konkursu informatycznego organizowanym przez Kuratorium Oświaty brali udział Damian Szydłowski i Piotr Linek. Uczeń Damian Szydłowski przeszedł do etapu wojewódzkiego.
Ogłoszenie wyników nastąpi w późniejszym terminie.
Mamy nadzieje, że przyszłym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły z jeszcze większym zaangażowaniem i sukcesami będą rozwijać swoje zainteresowania przedmiotami ścisłymi.