SUKCESY 2013/2014

Sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum w Oleszycach w roku szkolnym 2013/2014

Szkoła to miejsce, gdzie uczniowie pod kierunkiem nauczycieli rozwijają swoje talenty i pasje podobnie było w bieżącym roku szkolnym. Dlatego też z dumą i radością prezentujemy sukcesy uczniów naszego gimnazjum, które potwierdzają ich uzdolnienia i zainteresowania w różnych dziedzinach.

Uczeń kl. III a Damian Szydłowski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego (opiekun p. Jan Guszta).

Uczennica kl. I a Wiktoria Babiarz i uczeń kl. III a Bartłomiej Babula zostali laureatami XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła „Liturgia- szczytem i źródłem działalności Kościoła” w Zamościu (opiekun s. Stanisława).

Uczennica kl. III b Jagoda Samagalska zdobyła I miejsce w III Powiatowym Turnieju Wiedzy Psychologicznej w Lubaczowie organizowanym przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Lubaczowie (opiekun p. Barbara Nepelska-Walicka).

Aleksander Lisze uczeń kl. III a zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Mistrzowie Orlego Pióra” (zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Orła Białego w Ciechanowie w ramach Święta Szkoły) w kategorii wiersz o tematyce patriotycznej (opiekun p. Aneta Buksak).

Aleksandra Janiszkiewicz uczennica kl. II a została finalistką V edycji Konkursu Ogólnopolskiego „Losy Bliskich i losy Dalekich- życie Polaków w latach 1914- 1989” w Krakowie (opiekun p. Tymoteusz Furgała).

Uczniowie kl. III a Piotr Linek i Damian Szydłowski zostali finalistami II Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada” zorganizowanego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu (opiekun p. Danuta Mulińska).

Wyjątkowym sukcesem jest sukces zespołu tanecznego „Czerwone korale” w tym roku szkolnym jest zdobycie po raz piąty z rzędu tytułu laureata w X Przeglądzie Scenicznej Twórczości Dziecięcej „Szkolne Prezentacje Artystyczne” w Przemyślu.

Kolejnym sukcesem był uzyskanie w maju III miejsca podczas V Konfrontacji Amatorskich Zespołów Tanecznych w Horyńcu – Zdroju (opiekun p. Monika Jezuit).

Sportowe sukcesy gimnazjalistów:

- II miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej chłopców,

- I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w szachych drużynowych,

- I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w tenisie stołowym,

- II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w unihokeju dziewcząt,

- I miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych bieg im. Marii Gierczak (opiekunowie nauczyciele wychowania fizycznego: Artur Czuwara, Michał Różański, Mieczysław Zadworny).

Serdecznie gratulujemy sukcesów. Uczniom klas trzecich życzymy powodzenia w szkołach ponadgimnazjalnych. Natomiast innych uczestników zachęcamy do udziału w konkursach w przyszłym roku.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za zaangażowanie i pomoc w organizacji i przygotowaniu konkursów.

Bernadeta Brzyska