konkurs plastyczny- "Dekalog wartości"

Regulamin konkursu plastycznego Rodzina –korzenie

„Moje drzewo genealogiczne”

I. Organizator

Stowarzyszenie „Czas na pomoc” w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich; Priorytetu 3 Aktywni, świadomi obywatele, kierunek działania 2 Rozwijanie edukacji obywatelskiej i kompetencji społecznych w ramach realizacji projektu „Dekalog wartości”.

II. Cele konkursu

1. Zainteresowanie historią własnej rodziny
  2. Wzmacnianie więzi rodzinnych
  3. Propagowanie poszukiwań dotyczących historii rodziny w różnych źródłach
  4. Promowanie wartości i roli rodziny w życiu każdego człowieka
  5. Pobudzanie wyobraźni artystycznej, podejmowanie samodzielnych prób twórczości plastycznej

III. Założenia konkursu

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum z gminy Oleszyce. Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych:

- uczniowie szkół podstawowych- klasy  I-III; IV – VI,

- uczniowie gimnazjum- klasy I –III

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie dowolną techniką plastyczną drzewa genealogicznego swojej rodziny.

Opracowane drzewo musi zawierać minimum cztery pokolenia wstecz ( w tym jako pierwsze pokolenie liczymy autora). Nie są wymagane materiały oryginalne (np. zdjęcia) , mogą być ich kopie, szkice. Format pracy minimum A3

prace powinny być wykonane samodzielnie

Kryteria oceny prac:

1. Zgodność tematu z celami konkursu
  2. przejrzystość  prezentowanych treści,
  3. ilość zawartych  informacji ( nazwiska, imiona, daty )
  4. pomysłowość i estetyka wykonanej pracy,
  5. walory artystyczne: kompozycja, kolorystyka

IV organizacja konkursu

Termin składania prac : do 23 września 2014 r.

Prace prosimy przesłać lub dostarczyć na adres:

ul. Mickiewicza 1, 37- 630 Oleszyce

Do prac należy dołączyć następujące informacje: dane personalne autora pracy tj. imię, nazwisko, wiek, adres szkoły i imię i nazwisko opiekuna, telefon.

Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez Uczestników na przetwarzanie ich danych osobowych przez Organizatora, wykorzystanie pracy plastycznej i nazwiska Uczestników dla potrzeb konkursu.

Użycie zdjęć, wizerunku członków rodziny autora pracy, nazwisk, dat itp. W pracy plastycznej jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikowanie

Uwaga:

Prace nagrodzone w finale, jak też prawa autorskie z nimi związane, stają się własnością organizatora

.