Spotkanie Sybiraków

Przez Sybir ku Ołtarzom

Bóg zagląda w serce człowieka

łatwo się lituje nad słabością

ludzką

i zawsze jest obecny tam

gdzie człowiek sam wystarczyć

nie może

( Rafał Kalinowski)

Spotkanie Sybiraków

W sobotnie przedpołudnie, 13 września w Publicznym Gimnazjum im. Orła Białego odbyło się coroczne spotkanie wszystkich Sybiraków z naszej gminy. Spotkaniu przewodniczył prezes Związku Sybiraków w Oleszycach Mikołaj Szymoniak.

Sybiracy cenią sobie pamięć i dowody miłości płynące w Ich kierunku od młodego pokolenia. Tak było i tym razem. Po przywitaniu wszystkich zaproszonych gości (pana Franciszka Buksaka -przewodniczącego komisji oświaty ...Rady Miejskiej w Oleszycach,  Sybiraków, dyrektora szkoły,   młodzież z naszej szkoły : Wiktoria Babiarz, Aleksandra Bębnik i Natalia Jamińska  przygotowały krótką część artystyczną pod kierunkiem pani Bernadety Brzyskiej i pana Adama Woszczaka.

Jakże godny jest podkreślenia fakt, że ładunek cierpień, których doznali na „ nieludzkiej ziemi” ciągle powoduje, że chcą być wśród nas obecni. Za to serdecznie Im dziękujemy, życząc zdrowia na resztę lat życia.

Bernadeta Brzyska