• Zmniejsz rozmiar czcionki

II wyścig pamięci

Drukuj PDF

Za nami II edycja Rajdu Rowerowego Pamięci Bitwy Pod Oleszycami
W piątkowe popołudnie 71 osób stanęło na linii startu, aby uczcić pamięć tych, którzy walczyli we wrześniu 1939 r. w Bitwie Pod Oleszycami.

Zawody zaszczycił swoją obecnością ksiądz proboszcz Józef Dudek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce Pan Andrzej Gryniewicz.

Przed rajdem ksiądz proboszcz wspólnie z zawodnikami odmówił modlitwę za poległych we wrześniu 1939 r. na Ziemi Oleszyckiej.

Najszybciej trasę 12 kilometrów w kategorii gimnazjum pokonał Artur Wróbel z czasem 23 minuty i 24 sekundy, drugi czas uzyskał Krzysztof Hajduk jako trzeci na linię mety przyjechał Karol Bednarz – Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Barbara Przychodzka.

W kategorii kolarze zwyciężyli Łukasz Koczan i Przemysław Górecki uzyskując taki sam czas 19 minut i 16 sekund.

W kategorii Open zwyciężyli Piotr Jóźko z czasem 22 minuty i 18 sekund oraz w kategorii kobiet Kudła Katarzyna z czasem 24 minuty i 46 sekund.

Wyścig miał na celu popularyzację aktywnego wypoczynku, rozpowszechnianie turystyki rowerowej, kształtowanie postaw patriotycznych, poznawanie historii najbliższej okolicy, a także promowanie filantropii.

Organizatorami wyścigu byli Stowarzyszenie „Czas na pomoc” w Oleszycach, Nadleśnictwem Oleszyce, Urząd Miasta i Gminy Oleszyce,

Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach.