Spotkanie z osobami sprawnymi inaczej

Przyjaciele są, jak gwiazdy na niebie.

Czasami ich nie widać, ale zawsze wiesz, że tam są...

W niedzielne popołudnie 26 października br. w szkolnej jadalni z inicjatywy społeczności gimnazjum oraz Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce odbyło się kolejne już spotkanie integracyjne młodzieży gimnazjum z osobami sprawnymi inaczej z terenu gminy Oleszyce.

Spotkanie otworzyła pani dyrektor, witając uczestników  spotkania: (osoby sprawne inaczej wraz z opiekunami, p. Andrzeja Gryniewicza burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce, p. Wiesława Osucha przewodniczącego Rady Miejskiej w Oleszycach, p. Marię Lechowicz wiceprezes Stowarzyszenia "Czas na pomoc", p. Agatę Adamską dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleszycach,  zespół  muzyczny Tacton, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów); ponadto wymienieni zostali wszyscy ci, którzy swoim wsparciem przyczynili się do organizacji spotkania: (p.Andrzej Gryniewicz burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce,Wojciech Domaradzki Gospodarstwo Rolne Nowa Grobla, Miejsko-Gminna Komisja ds. Rozwiązywania problemów Alkoholowych, p. Magdalena Nepelska, p. Anna Kot, p. Stanisław Hyd, zespół Tacton, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie).

Zabawa odbyła się tradycyjnie przy dźwiękach znanych przebojów wiernego zespołu „TACTON” oraz smacznym poczęstunku przygotowanym przez niezawodne panie z kuchni. Dzięki wspaniałej postawie i zaangażowaniu młodzieży nie zabrakło tańców i ciekawych konkursów. Każdy gość otrzymał także ciekawą pamiątkę oraz słodkości.

Wspólne spotkania integracyjne na stałe wpisane w działalność naszej szkoły są wspaniałą okazją na promowanie idei równych szans w życiu społecznym, budowania pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej w środowisku społecznym, uczą tolerancji
i szacunku, zachęcają do szerzenia wspaniałej idei wolontariatu. To także okazja do mile spędzonego czasu i nawiązania nowych znajomości.

Dziękujemy uczestnikom, darczyńcom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania. Uśmiech i wzruszenie u zaproszonych gości są najlepszym dowodem na to, że warto tę tradycję kontynuować. To nasz wspólny sukces!