konkurs recytatorski

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Projekt „Dekalog wartości” – Miłość - przyjaźń

I. ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie „Czas na pomoc” w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich; Priorytetu 3 Aktywni, świadomi obywatele, kierunek działania 2 Rozwijanie edukacji obywatelskiej i kompetencji społecznych w ramach realizacji projektu „Dekalog wartości”

II . CELE KONKURSU:

1. Popularyzacja literatury pięknej – utwory poruszające tematykę miłości i przyjaźni.
  2. Odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich wśród uczniów.
  3. Rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie.
  4. Promowanie młodych talentów.

III. TERMIN I MIEJSCE:

1. część konkursu - eliminacje szkolne (zgodnie z potrzebą ). Przesłuchania uczestników według potrzeb szkoły.

2. część konkursu -  eliminacje gminne 20 listopada  br. godz. 10.00.

3.cześć konkursu - gala finałowa związana z wręczeniem nagród i wieczorem związanym z tematyką miłości – przyjaźni 21listopada 2014 r.

IV. KATEGORIE:

Uczniowie szkół podstawowych klasy I-III i klasy IV-VI oraz gimnazjum klasy I-III

V. WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. W konkursie mogą uczestniczyć  uczniowie szkół podstawowych z Oleszyce, Starych Oleszyc, Zalesia oraz uczniowie Gimnazjum w Oleszycach. (szkoły  do 100 uczniów zgłaszają  do 3 uczestników; szkoły powyżej 100 uczniów zgłaszają do 5 uczestników).
  2. Uczestnicy przygotują do prezentacji 1 utwór (poetycki  lub prozatorski,  lub dramatyczny) nie powinien być dłuższy niż  10 minut.
  3. Zgłoszenie do udziału w Konkursie, na załączonej  KARCIE ZGŁOSZENIA, powinno być dostarczone do dnia 19 listopada br. na adres:

37- 630 Oleszyce

KONKURS recytatorski

VI. KRYTERIA OCENIANIA

1. Dobór repertuaru
  2. Interpretacja utworu
  3. Kultura słowa
  4. Znajomość tekstu
  5. Ogólny wyraz artystyczny
  6. Uczestników oceniać będzie Jury powołane przez Organizatora konkursu.

VII. NAGRODY

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymają  nagrody i dyplomy pamiątkowe

UWAGI KOŃCOWE

Przesłanie zgłoszenia udziału w konkursie recytatorskim jest  równoznaczne z akceptacją wszystkich punktów regulaminu.

Osoby uczestniczące wyrażają zgodę na  przetwarzanie danych osobowych oraz bezpłatne wykorzystanie ich wizerunku w ewentualnych materiałach filmowych,  radiowych, publikacjach promocyjnych realizowanych  przez Organizatorów (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.)