Wystawa prac plastycznych

W dniach 14-20.03.2015 r. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Oleszycach odbyła się wystawa prac plastycznych uczniów naszego gimnazjum.

Prezentowane prace w większości zostały wykonane na lekcjach plastyki  i zajęć artystycznych. Na wystawie zostały też zaprezentowane prace naszych absolwentów. Do ekspozycji zostały wybrane prace najciekawsze, ilustrujące w miarę  szeroki zakres twórczości uczniów. Przedstawiają one zróżnicowaną tematykę. Niektóre ukazują otaczającą nas rzeczywistość w sposób realistyczny, inne są  próbą własnej interpretacji świata, odejścia od utartych schematów myślenia. Na wystawie znalazły się też  projekty grafiki użytkowej, elementy sztuki ulicy np. grafitti, vlepki, plakaty.  Oglądający wystawę mogli zobaczyć różnorodne techniki np. szkice rysunkowe, kolaże, prace malarskie. Duże zainteresowanie budziły rysunki wykonane jako prace dodatkowe przez uczennice klasy III a : Joannę  Mulińską, Aleksandrę Janiszkiewicz i Patrycję Flis.  Zorganizowanie tej wystawy miało na celu pokazanie naszemu społeczeństwu uzdolnień naszej młodzieży, ich wrażliwości i pasji. Dzięki tej wystawie efekty pracy uczniów mogli obejrzeć nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale też uczniowie szkół podstawowych, rodzice i znajomi.

Renata Kisała