Wycieczka

WYCIECZKA   PIENINY – TARTY ZAKOPANE

W dniach 21, 22, 23 maja 2016 r.  uczniowie klas  III a, III b, III c, II a, II c Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach w liczbie 37 osób uczestniczyli w wyciecze: Pieniny – Tatry –  Zakopane. Opiekę nad gimnazjalistami sprawowały panie: Beata Goraj,  Magdalena Żaczek, siostra Stanisława Mączka, Anna Jabłońska-Kurdziel.

Wycieczka przebiegała według następującego harmonogramu:

1 dzień:  Zbiórka uczestników wycieczki o godzinie 6:00. Przyjazd
do Krościenka. Spływ Dunajcem do Szczawnicy, spacer
po uzdrowisku. Przyjazd do Niedzicy, spacer po zaporze, zwiedzanie zamku. Przyjazd w okolice  Zakopanego, (Biały Dunajec) zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem - ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Spacer z przewodnikiem tatrzańskim
do Morskiego Oka. Relaks w Aquaparku w Zakopanem. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Śniadanie. ZAKOPANE - spacer po mieście: Sanktuarium Matki Boskiej na Krzeptówkach, Stary Kościół i cmentarz na Pęksowym Brzysku, wjazd kolejką linową na Gubałówkę –  spacer (panorama górska) – zjazd kolejką krzesełkową z Butorowego Wierchu. Czas wolny na Krupówkach. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki o godzinie 19.00.

Podczas tej wycieczki uczniowie  poznali uroki Tatr, Pienin  i Zakopanego. Mieli okazję odpocząć od codziennych zajęć, przeżyć górską przygodę.