Walentynkowe spotkanie w bibliotece

Bo nie poznaliśmy się po to, by o sobie zapomnieć…

Lisa  Jane Smith

W walentynkowe  przedpołudnie  klasy pierwsze naszej szkoły wraz z opiekunami panią Bernadetą Brzyską, Beatą Goraj, Danutą Mulińską uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez panią dyrektor MGBP Ewę Kaczmarczyk. Zaproszeni goście: pani Danuta Siryk, państwo Zofia i Włodzimierz Czabanowie, państwo Maria i Jan Rozmusowie w kilku barwnych, ciekawych opowieściach wspominali swoją młodość, pierwsze randki, spotkania, które w tamtych czasach wymagały  wielu wyrzeczeń. Nie zabrakło wzruszających akcentów z  tamtych czasów i tęsknoty za tym, co już nigdy nie wróci.

Młodzi ludzie z niedowierzaniem  słuchali, że też były karteczki z wyznaniem miłości czy zabawy, w których wyznawano sobie miłość i wzajemne przywiązanie. Spotkanie uświadomiło również młodemu pokoleniu, że dzisiaj jest to znacznie ułatwione i prostsze.

Piękne wspomnienia zaproszonych gości uświetniła krótka część artystyczna przygotowana przez panią Bernadetę Brzyską. Recytacja Hymnu o miłości w wykonaniu Natalii Kubis i Wiktora Czereczona, a także   piosenki w klimacie walentynkowym  zaśpiewane przez Karolinę Bednarz, Julię Maciąg, Dominikę Kuźniar, Aleksandrę Janczurę , Joannę Harasymowicz, Klaudię Mazur wywołały wzruszenie na twarzach zebranych.

Na zakończenie obecna na spotkaniu pani dyrektor szkoły Dorota Czajkowska- Guszta  podziękowała  wszystkim zebranym za udział, pani Ewie Kaczmarczyk za zorganizowanie spotkania, gościom za wspomnienia, młodzieży za udział i występ,  jednocześnie życząc, by o  każdej miłości można  było mówić  bez końca, by stała się udziałem każdego z nas bez względu na wiek, pochodzenie, pozycję społeczną, zawód, gdyż w jej obliczu wszyscy jesteśmy równi.