Palma wielkanocna

Konkurs na palmę wielkanocną rozstrzygnięty!

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Zespół Szkół w Oleszycach kolejny rok byli organizatorami konkursu "Palma wielkanocna" dla kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz  osób indywidualnych. W czwartek 6 kwietnia w Zespole Szkół w Oleszycach rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu.

Rokrocznie organizowany konkurs ma na celu m.in. zachowanie i promowanie tradycji wykonywania palm wielkanocnych oraz propagowanie folkloru, związanego ze świętami wielkanocnymi i pogłębianie wiedzy  na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.

W tym roku w rywalizacji brało udział 17 palm. W kategorii szkoły najlepsze okazało się Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach. Zwycięską palmę wykonał dla naszej szkoły Tomasz Hajduk.

Tomkowi gratulujemy i dziękujemy za ogrom pracy włożony w wykonanie zwycięskiej palmy.