„ Bryllowanie czas zacząć”

W dniu 10 października w naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny konkurs recytatorski „ Jesienne Bryllowanie”. Został on zorganizowany dla młodzieży gimnazjalnej przez Stowarzyszenie „ Czas na pomoc”  w ramach projektu „ Zakręceni w tyglu kultur”.

Do konkursu z naszego gimnazjum przystąpiło 15 uczniów. Zgodnie z regulaminem komisja wyłoniła 5 uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Odbędzie się on  w przyszły czwartek w świetlicy socjoterapeutycznej w Oleszycach.

Konkurencja była ogromna, dlatego nasi „ aktorzy” musieli się starać, by ich praca została doceniona i  by mogli się zmierzyć ze swoimi kolegami z innych szkół w kolejnym etapie recytatorskich zmagań.

Jeszcze przed recytacją, ks. Józef Dudek, który oceniał młodych recytatorów przekazał garść informacji na temat głównego bohatera „ Jesiennego Bryllowania” - Ernesta Brylla, a także dał kilka wskazówek jak należy poprawnie „ zmagać się”  z twórczością tego wybitnego poety. Pomagały mu oceniać panie Dorota Czajkowska- Guszta i Bernadeta Brzyska.

Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja wyłoniła 5 zwycięzców:

Klaudię Buniowską z klasy I a , Aleksandra Sopla z I b, Natalię Obcowską,  Michalinę Halę z II c i Pawła Pokarowskiego z klasy III a.  Serdecznie im  gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.

autor: Bernadeta Brzyska