Konkurs Wiedzy Technicznej „sapere aude” – odważ się być mądrym

W bieżącym roku szkolnym  Konkurs Wiedzy Technicznej „sapere aude” – odważ się być mądrym został podzielony na dwa konkursy:

• Przedmiotowy konkurs z matematyki i praktycznego jej zastosowania w fizyce, chemii i informatyce,
  • Konkurs Prac Modelowo – Konstrukcyjnych.

Uwaga regulaminy zakres wymagań oraz cele konkursów dostępne poniżej (po kliknięciu przycisku więcej).

Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do dnia 2.12.2011 r. do pana Zdzisława Błaża.

Cele konkursu przedmiotowego z matematyki i praktycznego jej zastosowania w fizyce, chemii i informatyce :

• propagowanie i zachęcanie do nauki przedmiotów ścisłych,
  • pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami stanowiącymi podstawę rozwoju nowoczesnej myśli technicznej.

Cele konkursu prac modelowo – konstrukcyjnych:

• pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu techniki stanowiącej podstawę rozwoju dzisiejszego społeczeństwa,
  • propagowanie nowoczesnych osiągnięć techniki,
  • zachęcanie uczniów do realizacji swoich pomysłów technicznych i doskonalenia umiejętności zawodowych poprzez wykonywanie prac modelowo-konstrukcyjnych.

Regulamin przedmiotowego konkursu z matematyki i praktycznego jej zastosowania w fizyce, chemii i informatyce

Zakres wymaganych wiadomości i umiejętności z poszczególnych przedmiotów

Regulamin  konkursu prac modelowo – konstrukcyjnych